HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Najlepsze Komputery dla Profesjonalistów
Author: (duch), 07-06-2010

Liquivision X1 - Multi Gas Nitrox & Trimix & CCR Computer

 

Liquivision X1

 

X1

Liquivision X1 stanowi szczyt osiągnięć w technologii komputerowej stosowanej w nurkowaniach technicznych. Jest nazwywany "iPhonem wśród komputerów nurkowych" z jedgo intuicyją dotykową nawigacją, czytelnością, niewielkimi rozmiarami i otwartą platformą programowania, które łączą się aby zapewnić niepowtarzalne nurkowania. Pomimo że X1 jest przygotowany z myślą o nurkowaniach technicznych zapewnia również pełną funckjonalność w nurkowaniach rekreacyjnych jako komputer Nitroxowy, gdzie jego rozmiary, czytelność i prostota obsługi stawiają go jako najlepszego z najlepszych.

 

X1 jest wykonany z anodyzowanego aluminium z ekranem pokrytym bardzo trwałym szkłem mineralnym. Wewnątrz X1 posiada teraz dwa ceramiczne czujniki ciśnienia zapewniające redundantność i niezawodność. Ceramiczne czujniki są znacznie bardziej wytrzymałe niż standardowo stosowane z wypełnieniem krzemowym. X1 jest zasilany przez akumulator litowo-polimerowy. Brak jakichkolwiek uszczelnień zapewnia brak podatności na przecieki, brak potrzeby wymiany jakichkolwiek oringów zapewnia bezawaryją pracę. solidna i zwarta obudowa skutecznie sprawia, że komputer stanowi jedeną twardą masę, co zapewnia że X1 nie ma przestrzeni powietrznych narażonych na zalanie lub zmiażdżenie.

 

Najbardziej zauważalną funkcją X1 jest jednak super jasny i niezwykle czytelny wyświetlacz OLED. W przeciwieństwie do ciekłego kryształu, wyświetlacz OLED można odczytać z każdego kąta, w zupełnej ciemności, w każdym czasie. W śzmiennych warunkach świetlnych , jasność wyświetlacza OLED można zmieniać również pod wodą.

 

X1 posiada intuicyjny, opatentowany "interfejs dotykowy" w oparciu o technologię akcelerometra. Nurek może łatwo kontrolować X1 gołymi rękami lub nosząc grube suche rękawice z wkładami ocieplającymi. Nawigacja po X1 jest niezwykle prosta i szybka. Użytkownik delikatnie stukając w obudowę jednostki w każdym z czterech kierunków wywołuje przewijanie menu i zmianę funkcji. Dzięki innowacyjnej technologii interfejs X1 nie wymaga żadnych przycisków.

 

X1 jest zbudowany na otwartej platformie programowania, która pozwala właścicielowi wybrać program / algorytm / który chce wykorzystywać do planowania nurkowania. Obecnie istnieją trzy pakiety oprogramowania, które można stosować z dowolnymi mieszankiami gazu i nurkowań zarówno z obiegiem otwartm, pół-zamkniętym SCR jak i zamkniętym CCR: V-Planner Live, GAP dla X1 oraz MultiDeco-X1. Nie ma potrzeby kupowania kluczy do upgrade czy nowych funkcjonalności, po wgraniu Użytkownik może się cieszyć natychmiast pełną funkcjonalnością.

W przeciwieństwie do innych komputerów w stylu "Cegła" X1 jest bardzo uproszczony. Niski profil i brak krawędzi czyni z  X1 wygodny i prosty w obsłudze komputer. X1 dostarczany jest z paskiem do mocowania, są również dostęne obudowy mocowane na gumki bunge produkowane przez Deep Sea Supply.


 

Specyfikacja techniczna Liquivision X1

 

Wyświetlacz

 • 128x64 OLED display (Organic LED)
 • kąt widzenia 180 stopni
 • 2000:1 kontrast
 • Super-jasny z dużą czcionką zapewniającą dobrą czytelność
 • Czytelny w kompletnych ciemościach

Głębokość operacyjna

 • 180m gwarantowana głębokość

Funkjonalność

 • Niewielkie rozmiary (6.6 x 4.3 x 2.5 cm)
 • Opatentowany interfejs dotykowy bez przycisków
 • Patent pending ceramic pressure sensor technology
 • Kompas cyfrowy
 • Czas nurkowania w minutach i sekundach do 999’59"
 • Dopasowywane tryby wyświetlania (wielkość czcioni i jasność)
 • Graficzne profile nurkowe wyświetlane również bezpośrednio na komputerze
 • Duża pamięć na logowanie nurkowań
 • Szybkie próbkowanie i częstotliwość odświerzania (4Hz)
 • Wyświetlacz temperatury
 • Zasilanie akumulatorowe
 • Interfejs do PC / ładowarka z międzynarodowym zasilaczem w komplecie
 • Wybór algorytmów decompresyjnych dostępnych w oprogramowaniu stron trzecich (VPM-B, VPM-B/E, VPM-FBO i Buhlmann-GF)

Urządzenie

 • Obudowa ze anodowanego twardego aluminium
 • Odporne na zarysowania szkło borowokrzemowe chroniące wyświetlacz
 • Dwa ceramiczne czujniki ciśnienia
 • Uniwersalny auomatyczny zasilacz z adapterami do zasialania według wszystkich standardów i napięć stosowanych na świecie
 • Bateria zapewnia ponad 20 godzin ciągłej pracy bez doładowywania
 • Bateria nie wymaga nigdy wymiany
 
 

Cena i dostępność

 • Cena detaliczna X1 5000 PLN + 22%VAT
 • Dostępność: W MAGAZYNIE

Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

DR5 - Ultimate Heinrichs Weikamp Dive Computer

 

Od początku kiedy stworzylismy nasz OSTC (Open Source Dive Computer), słuchaliśmy opinii środowiska nurków technicznych, jaki powinien być idealny komputer nurkowy dla nurkowań technicznych.

 

Teraz powstał tego rezultat i odpowiedź na wszystkie oczekiwania nurkowań tech: DR 5

 

Kolorowy wyświetlacz w technologii OLED

Wyświetlacz o przekątnej 2.4 " (6.1 cm) i wymiarach 320 x 240 pikseli, 65000 kolorów w technologii OLED oferuje najwiekszą dostępną jasność i czytelność wyświetlacza co w połączeniu z szerokim kątem możliwości oglądania czyni z niego unikalny na rynku komputer do nurkowań technicznych OC i CCR.

Jasność ekranu jest regulowana automatycznie poprzez zintegrowany czujnik światła. Trzy dodatkowe diody LED pokazują status informacji lub sygnały ostrzegawcze. Sygnały ostrzegawcze są również przekazywane akustycznie. Na wyświetlaczu prezentowane jest menu z intuicyjną obsługą dla użytkownika.

Obudowa i zasilacz

Obudowa Dr 5 jest wytłoczona z jednego bloku aluminium anodowanego, eliminując w ten sposób potencjalne punkty awarii takie jak śrub czy uszczelnienia. Czyni to komputer Dr 5 tak trwałym i bezpiecznyme, że jest przystosowany i gwarantowany do głębokości 350-500 * metrów (36-51 ATA).

Czarna obudowa z trzema wysokiej jakości czerwonymi piezo-elektrycznymi przyciskami zapewnia wyjątkowoą łatwość obsługi nawet na dużych głębokościach i w szczególnie grubych rękawicach. Dr5 został wyposażony w akumulator litowo-polimerowy o wyjątkowo dużej pojemności co zapewnia minimum 20 godzin ciągłego czasu działania. Całkowite ładowanie akumulatora to maksymalnie sześć godzin. Akumulator może być ładowany poprzez kabel USB lub poprzez adapter z sieci elektrycznej, zestaw zawiera zarówno zasilacz jak i kabel USB. Akumulator może być samodzielnie zmianiany przez Użytkownika. DR5 może być mocowany za pomoca dwóch pasków (dostarczane w zestawie) lub gumek bungee (róweniż w zestawie).

Dr 5 jest pierwszym komputerem , którego obudowa jest od razu przygotowane pod monaż na gumki to po prostu "bungee-ready" dive computer!

 

Najlepsze podłączenie

Trzy czujniki tlenu mogą być podłączone do DR5 za pośrednictwem 7-pinowego portu Fischera. Dr 5 jest kompatybilny zarówno z obiegiem otwartym (OC) jak i zamkniętym (CCR). Jest przeznaczony do nurkowania z powietrzem oraz mieszankami: Nitrox Trimix i Heliox. Istnieje mozliwość skonfigurowania do dziesięciu gazów jednocześnie. Dwukierunkowy interfejs bezprzewodowy będzie służyć w przyszłości do wyświetlania ciśnienia w butlach i umożliwi bezprzewodowe połączenie z czujnikami O2 w przyszłości. Dr 5 można podłączyć do komputera z systemem Windows, Linux lub Mac OS X z interfejsem USB, wykorzystując standardowe sterowniki (dedykowanego sterowniki są zbędne).


 Oprogramowanie i otwarty interfejs

Dzięki otwartemu interfejsowi programowania Dr 5 może być łatwo zaktualizowany przy wykorzystaniu zarówno oprogramowania dostarczananego przez producenta jak również przez innych dostawców oprogramowania. Dr 5 wspiera planowanie nurkowania na komputerze PC i przesłanie planu nurkowania do DR5 (runtime mode).

Dr 5 jest pierwszym komputer nurkowy przeznaczone do wstępnej rejestracji nurkowania w UDDF, a także pozwala na rejestrowania nurkowań z pomocą bezpłatnego oprogramowania PC JDiveLog oraz DivingLog.

Potężna platforma komputerowa

Dzięki 32Bitowemu procesorowi AVR UC3 i 256 MB pamięci RAM, a także 2 GB pamięci flash Dr 5 posiada ogromne zasoby obliczeniowe co przygotowuje go nawszystekie obecny i przyszłe wymagania nurkowań technicznych, rekreacyjnych oraz sprzętowych.

 

 

 

ImageImageImage

 


OSTC Mk2 - Open Source Tauch Computer

Zaawansowana Technologia dla Profesjonalistów - OSTC Mk2 - Komputer z kolorowym wyświetlaczem OLED

 

Nowa wersja docenionego już komputera OSTC, nowa obudowa, nowe oprogramowanie, większy wyświetlacz.

 

 Open Source Tauch Computer - Komputer ten jest odpowiedzią na szereg pytań zadawanych od dawna przez środowwisko nurkowe, które dotąd pozostawały otwarte
• Który model dekompresyjny wykorzystać i dlaczego nie można dostosować go do siebie?
• Dlaczego trzeba płacić za drogie dodatki, takie jak Trimix ?
• Opracowywanie modeli dekompresyjnych nadal rozwija się. Dlaczego nie mogę uaktualnić mojego starego, dobrze znanego komputera z najnowszych modeli?
• Dlaczego nie mogę mieć wpływu na rodzaj, wielkość i położenie informacji pokazywanych na wyświetlaczu?
• Dlaczego nie mogę napisać własnego modułu oprogramowania i zainstalować ją na komputerze?
• Dlaczego nie mogę korzystać z komputera solidnego sprzętu do innych własnych projektów?
• Istnieją komputery nurkowe, które oferują jedną lub więcej z tych funkcji, ale żaden, który oferuje możliwości konfiguracji wszystkich tych funkcji.

Tak powstała idea komputera OSTC.

 

 Płacisz za komputer - oprogramowanie bezpłatne a także wszystkie uaktualnienia do niego.

 

Specyfikacja:
- Oprogramowanie Open Source wraz pełnym schematem urządzenia
- 5 prekonfigurowalnych gazów Nitrox/Trimix oraz 1 konfigurowalny podczas nurkowania
- Trzy wartości SetPoint CCR  prekonfigurowalne oraz 5 ratunkowych
- Oprogramowanie PC współdziałające z JDiveLog i Divinglog
- 40 innych dodatkowych funkcji
- Samodzielna wymiany akumulatora Li-Ion, gniazdo odkręcane za pomocą monety.
- Czas działania na pełnym naładowaniu akumulatora > 30h przy maksymalnie ustawionym kontraście
- Ładowanie akumulatora z jakiegokolwiek portu USB w 4 godziny
- Wyświetlacz OLED 2,4 (6.1cm)
- Dwie dodatkowe diody: Status i Ostrzeżenie
- Wyświetlacz chroniony szkłem borowokrzemowym 4mm wysoce odpornym na zarysowania
- Elektronika całkowicie zabudowana i zabezpieczona, brak możliwości zalania lub zmiażdżenia
- Dwa piezoelektryczne przełączniki, działające na dotyk nawet w bardzo grubych rękawicach
- Zapięcie na High-tech flex-rzep
- Wymiary: 70 x 65 x 29 mm (szerokość x wysokość x głębokość)
- Waga: 160g

 

 Większy jest lepszy! Obecnie zastosowany wyświetlacz OLED 2,4 (6,1 cm) ma rozdzielczość 320x240 pikseli.

Nowe Piezo-Przełączniki umożliwiają łatwą obsługę pod wodą.

Akumulator Li-Ion (żywotność baterii> 30h przy maksymalnej jasności Divemode) może być wymieniona przez użytkownika w ciągu jednej minuty.

OSTC Mk.2 ma teraz pokrycie szkłem borokrzemowym.
Gniazdo mini-USB umożliwia podłączenie do komputera w celu pobrania profili nurkowań i ładowania baterii.

Aktualizacje oprogramowania sprzętowego instaluje się również poprzez port USB.

 

Dystrybutor komputerów OLED w Polsce:

Tech Market,

tel. +48 695 656 906,
biuro@frogmen.pl