HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Nurkowanie podlodowe
Author: (skorp33nurek), 25-01-2010
Poland

 

   Szkoła Nurkowania-Diving Schule Darco z Żagania wraz z OSP RW z Nowej Soli przeprowadziła szkolenie podlodowe na jeziorze Niesłysz w miejscowości Przełazy.
    Woda tego dnia miała 1 stopień C, natomiast mróz dawał sie we znaki i to bardzo mocno.
  Sprzęt nieraz odmawiał nam posłuszeństwa i zamarzał jednakże szkolenie przebiegło pomyślnie i wykonano wszystkie założenia podczas tych nurkowań.

  Mróz był dość dotkliwy i daltego też zamarzały nam automaty oddechowe, a potem odmawiały  nam posłuszeństwa aparaty fotograficzne którymi wykonywalismy zdjęcia. Na koniec nurkowania musieliśmy posłkować się kapielą w pomieszczeniu znajdujacym się w osrodku,aby zdjąć suche skafandy ponieważ były  one oblodzone i zamarzły nam zamki które to były oblodzone. 

   Certyfikaty ICE Diver otrzymali płetwonurkowie AOWD-Ireneusz PILIMON i Dariusz SZCZEPAŃSKI z Nowej Soli, a także Divemaster -Piotr PUSZ z Wrocławia, który to był najdzielniejszym w tym dniu nurkującym z uwagi na nurkowanie w piance.

 W najblizszym terminie planowane są dalsze nurkowania prawdopodobie na terenie poligonu, gdzie jest zatopiony czołg T-34 na które serdecznie zapraszamy.