HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Wystawa fotografii pod wodą
Author: Magda Bartoszewicz, turystyka.wp.pl, 09-08-2010
Poland

Pod wodą znalazło się dwadzieścia fotografii Dominika Dopierały, Jarosława Dudkiewicza, Sebastiana Rosiaka i Marcina Trzcińskiego. Na wystawie znalazły się zdjęcia prezentujące Bałtyk, polskie jeziora ale także podwodny świat Egiptu i Indonezji. Chętnych nie zabrakło.

Pierwszego dnia pod wodę w asyście instruktora nurkowania Igora Bartoszewicza z olsztyńskiego Centrum Niezwykłych Nurkowań KROKODYLE zeszło 20-stu śmiałków, którzy nigdy wcześniej nie nurkowali.  Pasja fotografowania i podziwiania fotografii innych twórców w większości przypadków zwyciężała z lękiem przez zanurzeniem się na głębokość około 5-ciu metrów i oddychaniem przez automat nurkowy. Wystawę można było oglądać w jeziorze Ukiel na Plaży Miejskiej w Olsztynie do pierwszego lipca.

To nie jedyna atrakcja tegorocznego Festiwalu Fotomitiv, którego motywem przewodnim w tym roku była woda. Dla fotografów i nie tylko, którzy zjechali do stolicy Warmii i Mazur z całej Polski czekały także liczne wystawy prac m.in. Tomasza Sikora, Igora Omuleckiego, Mieczysława Wieliczko i  Izabeli Jaroszewskiej,  także plenery, warsztaty fotograficzne, a także opencaching, regaty smoczych łodzi jak i pokazy sztuki malowania na wodzie Ebru. To druga odsłona Festiwalu Fotomotif, który zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.