HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Propagowanie działalności związanej z filmem podwodnym
Author: www.studiopodwodne.pl, 18-08-2010
Poland

 

Mamy wielką przyjemność poinformować Was, że Centrum Turystyki Podwodnej Nautica oraz Studio Podwodne i Ocean Concept podjęły współpracę w zakresie rozwijania i propagowania działalności związanej z filmem podwodnym. W tej chwili jesteśmy oficjalnymi przedstawicielami wiodących marek takich jak: Amphibico, Mangrove, Equinox oraz Epiccam produkujących sprzęt dedykowany dla podwodnych operatorów. W naszej ofercie znajdziecie obudowy podwodne, zestawy oświetleniowe, profesjonalną optykę oraz całą gamę akcesoriów do wszystkich kamer dostępnych na rynku. Począwszy od prostych małych kamerach osobistych skończywszy na profesjonalnych kamerach typu Sony EX3, HXRNX5u, HDR-AX200 czy Red One.  Poza  pełną i kompletną ofertą sprzętową zapewniamy pełne wsparcie merytoryczne. Chcemy dzielić się z Wami naszym doświadczeniem oraz z Wami współpracować i wspólnie rozwijać i wzbogacać swoimi działaniami tą piękną dziedzinę jaką jest filmowanie pod wodą.

 

Dopiero rozpocząłeś przygodę z podwodnym światem? A może jesteś jego stałym bywalcem od lat ? Niezależnie kim jesteś, jak raz wkroczyłeś do morskiego  królestwa to już zawsze będziesz wiedział, że świat baśni istnieje. Mnogość i bujność podwodnego życia jest nieopisana. Poczynając od maleńkich form rodem z   filmów science fiction przez niezliczone koralowce i niesamowitą roślinność, tysiące gatunków najróżniejszych ryb i innych mieszkańców morza po majestatyczne i olbrzymie  stworzenia rodem z początków czasu. To tylko przysłowiowy wierzchołek góry lodowej. Morza i oceany strzegą tak wielu tajemnic i są tak niezgłębione i niepoznane, że  stanowią swoisty raj dla miłośników i amatorów podwodnego filmowania. Nie jest prawdą, że taka forma aktywności zarezerwowana jest wyłącznie dla „Wielkich” operatorów. Każdy dosłownie każdy, kto kocha nurkować może zabrać ze sobą kamerę i dzielić się z bliskimi i światem tym co udało mu się „upolować” pod wodą. Czasem jest tak, że mało doświadczony płetwonurek trafia podczas jednego z pierwszych nurkowań w życiu na coś, na co inny czeka od lat. To podwodny świat, który rządzi się własnymi prawami.  My wkraczając do niego z tym „rejestrującym okiem”  jakim jest kamera możemy podzielić się jego pięknem i majestatem  z innymi.  Możemy uszczknąć kawałek tego cudu życia jakim jest ocean i wynieść go bezpiecznie na ląd bez narażania go jednocześnie na niebezpieczeństwo. Podwodny operator to  łowca a jego trofeum to film lub niepowtarzalne ujęcie jakiego nie ma nikt inny. Takie trofeum może być powodem do dumy i natchnieniem do dalszych polowań.

 

 

 

 

W każdej chwili służymy Wam radą i wsparciem. Jeśli jesteście niezdecydowani, nie wiecie co wybrać czy jak się do tego zabrać, możecie liczyć na naszą pomoc. Będziemy organizować warsztaty filmowe oraz szkolenia połączone z licznymi wyjazdami i wyprawami. Każdy, czy to absolutny amator dopiero „raczkujący” w podwodnym świecie, czy też profesjonalny płetwonurek techniczny, znajdzie coś co będzie mu odpowiadało. Jesteśmy w trakcie przygotowywania festiwalu filmów podwodnych. Chcemy dzielić się tym niezwykłym światem ze wszystkimi, którzy go kochają.

Od wielu lat propagujemy bezpieczeństwo i na bezpieczeństwo stawiamy przede wszystkim. Dlatego też zapraszamy Was na szkolenia nurkowe wszystkich stopni i specjalności. Nurkowanie czy z kamerą, aparatem, czy też bez, może być udane i dawać niezwykłą satysfakcje i rozwijać nas tylko wtedy kiedy robimy to bezpiecznie. Nie jest prawdą, że świat podwodny jest niebezpieczny i złowrogo nastawiony. Prawda jest bardziej kuriozalna. To my, kiedy jesteśmy nieodpowiednio wyszkoleni i brak nam wyobraźni, stanowimy zagrożenie dla samych siebie i innych. Oczywiście wypadki, jak to w życiu się zdarzają, ale „tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi”. My uważamy, że dobre, pełne i świadome szkolenie, które opiera się na latach doświadczeń i setkach wynurkowanych przez instruktorów  godzin, jest fundamentem tej niezwykłej dziedziny jaką jest nurkowanie.  

 

Jest bardzo wielu instruktorów nurkowania. Są to osoby, które świetnie odnajdują się pod wodą i są zawsze bardzo dobrymi płetwonurkami. Jednak być w czymś świetnym nie zawsze oznacza świetnie tą wiedzę i umiejętności przekazywać. Uważamy, że dobry instruktor to świetny pedagog, czuły na niuanse i różnorodność typów osobowości ludzi, którzy pragną rozpocząć podwodną przygodę. W naszym zespole są psycholodzy, którzy jednocześnie będąc płetwonurkami zawsze chętnie służą pomocą i wsparciem. Nie pozostawiamy nic przypadkowi. Szkolimy po to by płetwonurkowie wychodzący spod naszych skrzydeł, mogli przez lata cieszyć się tym sportem, oraz  bez przeszkód rozwijać swoje umiejętności i eksplorować podwodny świat.  

Uważamy, że film podwodny jest jedną z najpiękniejszych odnóg szeroko pojętego nurkowania. To właśnie dzięki filmowi możemy przenieść choć trochę tych niezwykłych obrazów, które powodują, że tak kochamy wracać pod wodę, na powierzchnię i dzielić się nimi z innymi. Dlatego rozpoczynamy wieloetapowe szkolenia, których zwieńczeniem będzie przygotowanie płetwonurka do wyruszenia w niezwykłą filmową podróż w głębiny. I znów.. niezależnie od tego, czy   jesteś płetwonurkiem czy  dopiero zamierzasz wkroczyć w podwodny świat,  my przygotujemy specjalnie dla Ciebie program szkoleniowy, który pozwoli Ci cieszyć się bezpiecznym nurkowaniem z kamerą, oraz wprowadzi w podstawy szeroko pojętej postprodukcji,  czyli inaczej montażu materiału, jego udźwiękowienia oraz przygotowania do ewentualnej emisji. 

Przygotujemy dla Was filmowe ekspedycje w przeróżne zakątki świata, a filmy z nich będziemy emitować w najbardziej znaczących i prestiżowych  kanałach tematycznych. Chcemy , żebyście razem z nami tworzyli wspaniały polski filmowy świat podwodny oparty na wzajemnym szacunku i współpracy.  Jesteśmy do Waszej dyspozycji…