HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Dave Mullins bije kolejne rekordy we freedivingu
Author: www.360stopni.org, 06-10-2010
New Zealand

Nowozelandzki freediver Dave Mullins pobił dwa rekordy we freedivingu. Najpierw pokonał dystans 265m w dyscyplinie dynamika z płetwami, a 2 dni poźniej przeplynął 218 m w dyscyplinie dynamika bez płetw. 29-letni Dave nie ma zamiaru osiadać na laurach.  Już w kwietniu będzie póbował pobić rekord głębokości ze stałym balastem w Dean's Blue Hole na Wyspach Bahama.

Podczas bicia rekordu w dynamice bez płetw Mullins odczuwał ogromną presję, co przypłacił dwiema nieudanymi próbami. Na okazję tego wyczynu, ściągnięto dwóch australijskich sędziów i przprowadzono dokładną kontrolę antydopingową. Ponadto w organizację wydarzenia zaangażowało sie wielu sponsorów. Po wynurzeniu z wody i uznaniu rekordu ( freediver po wynurzeniu musi najpierw ściągnąć maskę, a potem pokazać ‘ok') przez kilkadziesiąt sekund rekordzista dochodził do siebie. Pobił rekord Freda Sassy, który wynosił 255m.

Dwa dni później Mullins pobił kolejny rekord, tym razem w dynamice bez płetw. Przepłynął 118m co dało prawie 9 długośći 25metrowego basnu. Poprzedni rekord wynosił 213m i należał wspólnie do Mullinsa i Toma Sietasa, można więc powiedzieć, że Dave przepłynął samego siebie. Nieoficjalny rekord Mullinsa wynosi 232m.

W kwietniu w Dean's Blue Hole na Bahamach Dave planuje pobić kolejny rekord, tym razem głębokości ze stałym balastem, który należy do Herberta Nitscha i wynosi 124m.  Dave jest obecnie trzeci, w wynikiem 118m.

źródło: www.360stopni.org