HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Podręcznik mieszania gazów
Author: Tom Stolarski, 21-10-2010
Poland
Publishing house: Wielki Błękit sp. z o.o.


 

Zrobienie drinka, to prawdziwa sztuka - bo nie wystarczy przecież wlać do szklanki wódki z colą. Tu trzeba talentu, finezji i oczywiście dobrze zaopatrzonego baru. Przed każdym gas-blenderem stoi jeszcze trudniejsze zadanie, ponieważ od jego „drinka" czyli mieszanki oddechowej jaką wytworzy, zależy życie i zdrowie płetwonurków.
"Podręcznik mieszania gazów" (The Technical Guide to Gas Blending) wypełnił lukę jaką pozostawiły inne podręczniki dotyczące mieszania gazów. Autor - Nicos Raftis będący pionierem w mieszaniu gazów a zarazem inżynier produkcyjny z zawodu pomaga nurkującym i blenderom zrozumieć kwestie bezpieczeństwa i mechaniki mieszania gazów.
Książka w naturalnej kolejności przedstawia czytelnikowi wiedzę z zakresu:

  • oceny i wyboru najlepszej metody mieszania gazów dla naszych potrzeb
  • planowania i konstruowania naszej stacji blenderskiej
  • przygotowania sprzętu i zrozumienia interakcji między różnymi elementami naszego sprzętu
  • planowania logistycznego
  • produkcji i obchodzenia się z mieszankami wielogazowymi

Autor z naukowym podejściem tłumaczy nam każdy temat od podstawowych zasad. Planowanie jest bardzo ważną kwestią w mieszaniu gazów, "Podręcznik mieszania gazów" jasno i przejrzyście tłumaczy nam wszelkie kwestie związanie z planowaniem. Prosty poradnik dla Benderów - ci bardziej doświadczeni będą zdziwieni, jak wiele można się nauczyć z jednej książki.