HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Nurkowanie w Cebu z Kontiki Divers
Author: Grzegorz Maciejowski (nurkowanie), 16-06-2011
Dive center Kontiki Divers Scuba Adventures, Philippines

Nurkowanie w Cebu należy do najlepszych w centralnych Filipinach. Wyspy takie jak Mactan, Olango, Hilutungan, Nalusuan to najwększe podwodne atrakcje. Kontiki Divers znajduje się na wyspie Mactan. Większość miejsc nurkowych jest oddalona od naszego centrum tylko 10 minut łódką. Na wyspy Olango, Hilutungan oraz Nalusuan robimy wycieczki jednodniowe. Jeśli chcecie nurkować na Boholu to Kontiki organizuje nurkowe safari, które obejmuje wyspy Cabilao, Balicasag oraz Panglao. W naszym centrum jest możliwość robienia kursów nurkowania PADI w języku polskim. Kursy rekreacyjne oraz techniczne. Nasi instruktorzy są szkoleni przez organizacje PADI oraz IANTD. Pod wodą należy się spodziewać pięknej rafy koralowej oraz mnóstwo małych rybek. Rekiny oraz manty czyasmi się pojawiają ale szanse są małe.

Klimat w Cebu jest łagodny. Tajfuny nigdy nie docierają. Temperatura wody przez cały rok pomiędzy 24 - 30 C natomiast temperatura powietrza 26 - 35 C. W dzisiejszych czasach jest truno przewidzieć sezon deszczowy oraz suchy. Słońce czy deszcz, tak na prawdę nie ma znaczenia. W Cebu nurkujemy przez cały rok. Widoczność pod wodą przez cały rok 10 - 30 m. Prądy podwodne są ale łatwe do nurkowania jeśli nurkując z łódki.

Kontiki Divers pomoże w znalezieniu zakwaterowania na wyspie Mactan. Wszystkie hotele na tej wyspie są oddalone od naszego centrum około 20 minut samochodem natomiast hotele w mieście Cebu City oddalone są około 45min - 1 gdz. Jeśli lubicie nocne życie to Cebu City jest idealne. Dyskoteki, centrum handlowe, bary nocne, i inne. Dla nie nurkujących jest też wiele ciekawych atrakcji. Stare kościoły, porty z czasów hiszpańskich to tylko niektóre z tych trakcji.