HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Podwodny Lębork - Nurkowanie i Ekploracja Podwodna
Author: Maciej Kolasiński, 26-06-2011
Poland

Kim jesteśmy

 

Jezioro Raduńskie Głębokość ok. 2m

My to inicjatywa. My to grupa, na dzień dzisiejszy 2 osób, pasjonatów nurkowania. W szczególności interesuje nas nurkowanie w okolicznych jeziorach (Pojezierze Kaszubskie, Bytowskie) najchętniej w całkowicie nowych miejscach, w których do tej pory nikt się nie zanurzał lub robiło to niewielu. Nurkujemy przeważnie w promieniu do 100 km od miasta, częściej jednak dużo bliżej. Nazywamy to lokalną eksploracją. Płetwonurkowaniu poświęcamy większość wolnego czasu.

 

Jak działamy

 

Od około roku eksplorujemy wszelkie okoliczne akweny bez względu na ich wielkość czy głębokość - nigdy nie wiadomo co może kryć się tuż pod powierzchnią, dla nas ważne jest odkrycie. Właśnie to nas intryguje i stanowi siłę napędową. Wychodzimy z założenia, że to co nieopodal bywa najmniej poznane.

Nurkujemy niemalże w każdych warunkach atmosferycznych, o każdej porze dnia i praktycznie przez cały rok. Oczywiście nie ograniczamy się wyłącznie do pobliskich jezior. Zdarzają nam się również wyjazdy w takie miejsca jak Bałtyk, Zatoka Gdańska czy Egipt. Oprócz własnych działań eksploracyjnych bierzemy udział w wyjazdach nurkowych we współpracy z kolegami ze Słupska, Ustki i trójmiasta.

 

Wypady nurkowe za miasto bywają dwojakiego typu: spontaniczne, popołudniami mające charakter rekonesansowy oraz wcześniej przygotowane realizowane zarówno w tygodniu jak i w weekendy.

 

Każde nurkowanie przegotowywe jest w oparciu o informacje zebrane z różnych źródeł: internet, mapy. Bezcenną pomocą jest unikatowy III tomowy Atlas Jezior Polski zawierający bardzo cenne plany batymetrzyczne jezior-od niego zawsze zaczynamy. Bardzo często wypad poprzedzają wielogodzinne dyskusje - każdy ma jakiś pomysł i tak rodzi się wspólny plan. Staramy się działać zgodnie z prawem w oparciu o ustawy Prawo Wodne, o Rybactwie Śródlądowym i o Ochronie Przyrody.

Trzciny na jeziorze Pomysk, okolice obrowa

Jzeioro Modre okolice Łupawska

Nurkowanie nocne


Z nurkowania chcemy czerpać przyjemność i satysfakcję, odpoczywać poszukując niezapomnianych wrażeń, odkrywać nowe miejsca. Pod wodą zapominamy o tym co na powierzchni. Ważne jest też dla nas spotykanie się w towarzystwie innych osób podzielających naszą pasję.

Większość nurkowań dokumentowana jest materiałem fotograficznym spod wody i z powierzchni. Fotografia podwodna to pasja jednego z nas. W ten sposób chcemy przybliżyć piękno podwodnego świata, także osobom nie nurkującym.

 

Nasze cele

 

Scianka w okolicy wsi Nowy Dwór

Poszukujemy osób, które podobnie jak my podzielają pasję nurkowania w okolicznych jeziorach i nie tylko. Pragniemy również nawiązywać nowe znajomości z tymi, którzy dopiero zaczęli nurkować ale nie mają pomysłu albo odwagi kontynuować, lub nie wiedzą gdzie warto się zanurzyć a chcieliby odkrywać środowisko podwodn

e w najbliższej okolicy - zupełnie od nowa, eksplorować.

 

ZAPRASZAMY na naszą stronę www.podwodny.lebork.pl oraz www.kolasinski.art.pl