HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Ze smartphonem pod wodę. „All-in-one Dive Computer”
Author: Tom Stolarski, 26-12-2011
Poland
Manufacturer: Utmost Tech, Equipment type: Komputer nurkowy

Scuba Capsule firmy Utmost Tech, to narzędzie, które pozwoli każdemu nurkowi, zabrać jego ukochanego iphona pod wodę i wykorzystać go do robienia zdjęć, nagrywania filmów w jakości HD czy pomiaru temperatury. Czym więc dokładnie jest SC? Najprościej mówiąc jest to wodoszczelna obudowa dla smartphona.


Twórcami tego urządzenia jest dwójka naszych rodaków - Marcin Michel i Jakub Goryszewski. Przez wiele miesięcy ulepszali i dopracowywali swój projekt, poddając go wielu testom, wraz z grupą doświadczonych nurków z Polski i USA.

Na ekranie naszego telefonu, zapakowanego w „kapsułę" i wyposażonego w odpowiednią aplikację, możemy teraz mieć podgląd takich odczytów jak: głębokość, czas nurkowania, temperatura, ciśnienie gazu w naszej butli, kompas, status dekompresji oraz wielopoziomowe wykresy opisujące nasze nurkowanie. Duża swoboda personalizacji naszego wyświetlacza, sprawia, że obudowa może zadowolić zarówno nurków rekreacyjnych, jak i zawodowych czy technicznych.

Informacje trafiają do urządzenia umieszczonego wewnątrz kapsuły, dzięki zestawowi czujników w jaki jest ona wyposażona. Pierwsze co rzuca się w oczy, to absolutny brak przycisków. Całość obsługujemy pukając dłonią w dany bok obudowy, aby uzyskać zamierzony efekt. Zatem obsługa wydaje się być łatwa, niezależnie od tego jakiego typu rękawice ubierzemy.

Cena urządzenia wynosi $499, z kolei bezprzewodowy transmiter otrzymamy za $350, a wodoodporne słuchawki za $59.