HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Krzysztof Starnawski ustanowił rekord świata na obiegu zamkniętym
Author: www.dualrebreather.com, 26-12-2011
Egypt

Członkowie Dualrebreahter team przeprowadzili nurkowanie, podczas którego Krzysztof Starnawski osiągnął głębokość 283m! Jest to rekord świata w nurkowaniu na obiegu zamkniętym i rekord Polski w nurkowaniu głębokim!

 

Rekordowe nurkowanie było zwieńczeniem 10-cio dniowych przygotowań do kolejnej wyprawy, mającej na celu eksplorację jaskiń. Tym razem popularny „Starnaś" i jego support zamierzają badać miejsce zwane Hranica Propast, w Czechach. Aby mieć pewność, że zarówno sprzęt, jak i członkowie zespołu są gotowi do nowego wyzwania, przeprowadzono serię nurkowań głębokich w Blue Hole - jednym z ulubionych miejsc nurków technicznych w egipskim Dahab.


Łączny czas rekordowego nurkowania to 9h, przy czym samo zejście trwało zaledwie kilkanaście minut, natomiast wynurzanie i dekompresja, jak zwykle zajęły znacznie więcej. Tradycyjnie już zejście odbyło się przy wykorzystaniu rebreathera własnego pomysłu, z użyciem którego Krzysztof Starnawski, prowadzi wszystkie swoje nurkowania. W trakcie nurkowania na 283m Krzysztof korzystał z komputera OLED'owego Liquivision X1


Podczas bicia rekordu, support stanowiła drużyna Dualrebreather w składzie: Irena Stangierska, Marek Klyta i Grzegorz Rutkowski, natomiast gościnnie swego wsparcia udzielał Wiesiek Zahor, odpowiedzialny, za kontrolowanie sytuacji na powierzchni.


Źródło: dualrebreather.com