HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Nieudana próba Herberta Nitscha
Author: Tom Stolarski, 07-06-2012
Greece

Niepowodzeniem zakończyła się próba pobicia przez Herberta Nitscha rekordu w kategorii No Limits. Rekordzista świata w 3 uznawanych przez AIDA kategoriach wynurzył się po 4 minutach i 20 sekundach nieosiągając zamierzonych 244 m. „Czuł się źle wynurzając. Na powierzchni poprosił o tlen i zszedł na głębokość 6-9 m aby dokończyć dekompresję. Na tej głębokości spędził nie więcej niż 15 minut. Po wynurzeniu czuł się słabiej niż się spodziewano. Herbert został odwieziony na lotnisko w Santorini, gdzie samolot zabrał go do komory hiperbarycznej w Atenach" - głosi oficjalny komuniat.

Extreme 800, próba pobicia własnego rekordu świata w kategorii No Limits, gdzie freediver opuszczany jest po linie na specjalnych sankach była przez Nitscha przynajmniej kilkakrotnie zapowiadana, a następnie przekładana. Również w tym roku zejście nie obyło się bez problemów, gdyż organizacja na rzecz rozwoju freedivingu AIDA odmówiła uznania imprezy na tle braku prozumienia z nurkiem, co do udziału Suunto jako sponsora.

Być może jednak nie Nitsch, ale roześmiane rodzeństwo Natalia i Aleksiej Molczanow będą symbolem minionego tygodnia na Santorini. Oboje ustanowili rekordy świata, w Variable Weight - z 125 na 127 m (Natalia) a w Constant Weight - 125 m (Aleksiej), który o 1 m przekroczył poprzeczkę ustawioną przez Nitscha.

 

Źródło: http://www.360stopni.org