HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Pięć dni pod wodą
Author: (madam), 02-07-2012
United Kingdom

Mark Colman to kolejny śmiałek, który postanowił w szczytnym celu ustanowić nowy rekord nurkowy. Były zawodowy  nurek wojskowy planuje spędzić pod wodą 5 dni, łącznie 120 godzin , a wszystko po to, by uzbierać £500,000 dla organizacji charytatywnej Veterans In Action (VIA), która, jak sam mówi, odmieniła jego życie po powrocie z I wojny w Zatoce Perskiej i utracie siostry.

To właśnie VIA pomogła mu odbudować i poczuć życie na nowo dlatego teraz postanawia się jej odwdzięczyć.

 

 

 

 

 

„To dla mnie duże wyzwanie. Dzięki VIA udało mi się dostrzec przyszłość w nieco jaśniejszych barwach i poukładać swoje życie na nowo. Dostałem wiele wsparcia i miłości, dlatego teraz chciałbym podziękować i dać coś od siebie".

 

 

Mark Colman przeprowadza swoją próbę w Underwater Studios w Basildon. Od poniedziałku do piątku zamierza przebywać na głębokości 6m. Zasady dopuszczają 20 min przerwę co 4h, aby uzupełnić płyny i coś zjeść. W trakcie zanurzenia, pod wodą będzie puszczona muzyka, a sam nurek, będzie brał udział w różnych grach i aktywnościach ruchowych. Zadanie jest o tyle trudne bowiem jest to pierwsze nurkowanie 44-letniego Colemana od ponad dekady. I pierwsze nurkowanie po stracie  pod wodą przyjaciela, w  wyniku  którego  Dolman doznał  silnego stresu posttraumatycznego.

 

 

 

Źródło: bbc.co.uk
Foto: army.mod.uk