HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
Mistrz Polski - Bałtyckie Foki
Author: www.cn-tryton.pl, 03-07-2012
Poland

Drużyna klubu hokeja podwodnego Bałtyckie Foki wzięła udział w rozegranym 23.06 pierwszym polskim turnieju Aqua Battle 2012 w Trzebnicy. Gdańska drużyna pojechała w składzie:

Marcin Olszewski - Kapitan,
Michał Olszewski - środkowy napastnik
Tomasz Kaczor - środkowy obrońca
Wojciech Leszczyński - skrzydłowy napastnik
Jakub Beszczyński - skrzydłowy napastnik
Andrzej Chodań - skrzydłowy napastnik
Robert Rivera - skrzydłowy obrońca
Marek Czernielewski - skrzydłowy obrońca
Jacek Krzywak - skrzydłowy obrońca
Jarosław Bryła - skrzydłowy obrońca

 

 

We Wrocławiu dołączył do drużyny Tomasz Ćwikliński, honorowy członek klubu Bałtyckie Foki na co dzień mieszkający w Londynie i grający dla czołowej drużyny angielskiej West London. Tomek dołączył na pozycji skrzydłowego napastnika.
Turniej zorganizował klub hokeja podwodnego Hydra z Wrocławia. Po przejechaniu całej Polski, Foki zastały w Trzebnicy doskonale przygotowany do przeprowadzenia rozgrywek park wodny. Organizatorzy zainstalowali w basenie dwie kamery podwodne przekazujące obraz na żywo na duże telewizory w holu i hali basenowej, przygotowali miejsca odpoczynku dla każdej z drużyn, zainstalowali sygnalizację dźwiękową i ustawili stanowisko sędziowskie. Do tego na basenie rozbrzmiewała muzyka miksowana na żywo przez DJ-a. Zawody przygotowane zostały wzorowo pod każdym względem. Kapitanowie drużyn zostali poproszeni na spotkanie, gdzie wylosowano miejsca w rozpisce meczów i ustalono godziny ich odbywania oraz kolory, z którymi drużyny miały grać w poszczególnych meczach. Sprawna organizacja pozwoliła na przeprowadzenie turnieju bez nieporozumień co do zasad, zamieszania przy wchodzeniu do wody czy znaczących opóźnień, co potrafi mieć miejsce nawet na turniejach o długiej tradycji. Po spotkaniu kapitanowie przekazali informacje swoim drużynom i turniej ruszył. Mecze fazy grupowej trwały po 10min., każdy grał z każdym. W przypadku Fok, 5 pierwszych meczów zakończyło się następującymi wynikami:

8:0 Bałtyckie Foki - Aquarius Bełchatów
2:1 Bałtyckie Foki - Hydra Wrocław
2:0 Bałtyckie Foki - Walenie Siemianowice Śl.
3:0 Bałtyckie Foki - Orka Gdynia
6:0 Bałtyckie Foki - Pirania Wrocław

Po podliczeniu punktów rozegrane zostały trzy mecze fazy finałowej. W mikro-finale Aquarius grał o 5 miejsce z Piranią, w mini-finale Orka walczyła o 3 miejsce z Waleniami. Na końcu nadszedł czas na finał, w którym Foki starły się z Hydrą w meczu o zwycięstwo w turnieju. Przed finałem Foki Dopasowały ustawienie drużyny do stylu gry Hydry, który poznały w poprzedniej fazie. To zdecydowało o wyniku finału, Bałtyckie Foki - Hydra Wrocław 4:1. Ostateczne wyniki prezentowały się następująco:

1. Bałtyckie Foki
2. Hydra Wrocław
3. Walenie Siemianowice Śl.
4. Orka Gdynia
5. Aquarius Bełchatów
6. Pirania Wrocław

W ręce rozradowanych Fok trafił okazały puchar za zdobycie I miejsca. Nagrodę wręczał burmistrz gminy Trzebnica pan Marek Długozima, a ceremonia odbyła się na wyspie położonej na stawie w pobliżu aquaparku. Dodatkowo Foki otrzymały krążek turniejowy, beczkę piwa, karnety do parku wodnego w Trzebnicy oraz pamiątkowy dyplom. Po rozdaniu pucharów i dyplomów organizatorzy ogłosili wyniki konkursu na króla strzelców, którym został zawodnik Hydry Bartek Kempa, oraz rozlosowali nagrody od sponsorów wśród wszystkich uczestników. Po ceremonii przyszedł czas na regenerację sił. Organizatorzy zapewnili pyszne jedzenie z grilla oraz muzykę. Drużyna niechętnie opuszczała Trzebnicę, odczuwając na sobie siłę powiedzenia, że wszystko co dobre, szybko się kończy.

 

 

źródło:

http://www.cn-tryton.pl/nurkowanie-news/26-06-12/mistrz-polski-baltyckie-foki