HotDive.com
Polski English Français Deutsch Italiano Español 
III ZLOT FREEDIVEREK-RELACJA
Author: Agata Bogusz www.freediving.bluego.pl, 05-07-2012
Poland

W weekend 23-24 czerwca po raz trzeci odbył się Zlot Freediverek - impreza mająca na celu propagowanie freedivingu wśród Pań oraz integrację tego środowiska, zorganizowana przez Szkołę Freedivingu BLUEGO markowaną przez dwie rekordzistki Polski: Agatę Bogusz oraz Aleksandrę Sulkiewicz.

Dzięki wsparciu patronów medialnych w bazie nurkowej NEMO nad Jeziorem Powidzkim pojawiło się aż 30 Syrenek oraz drugie tyle przyjaciół. Przedział wieku uczestniczek był bardzo szeroki, od 11 do 46 roku życia! Większość z nich nie posiadała żadnego doświadczenia we wstrzymywaniu oddechu. Zlot odwiedziły także bardziej „uświadomione" dziewczęta, które przez dwa dni trenowały próbując poprawić swoje zeszłoroczne osiągnięcia.

 

Poza elementami freedivingu w programie znalazły się zajęcia z pierwszej pomocy poprowadzone przez instruktora EFR Piotra Szefera oraz warsztaty ze świadomości ciała, na których dziewczyny dowiedziały się dlaczego nurkowanie jest tak naprawdę dobre na wszystko. Uświadamianie w tym zakresie przeprowadziła Marta Niedźwiedzka z Pussy Project, zachęcająca uczestniczki do czerpania radości w każdej dziedzinie życia.

 

Na efekty zajęć nie trzeba było długo czekać - ponad 4 minuty statycznego wstrzymywania oddechu oraz 20m głębokości to imponujące wyniki jak na raczkujące Freediverki. Kto wie, może wśród nich znajduje się kolejna Emilia Biała, która swoje pierwsze kroki stawiała podczas I Zlotu Freediverek dwa lata temu, zaś na zeszłorocznych Mistrzostw Świata zdobyła srebrny medal.

W opinii uczestniczek, obok samego nurkowania, świetna atmosfera Zlotu powoduje, że będą chciały pojawić się w Giewartowie za rok.

Organizatorki dziękują patronom medialnym: magazynom Podwodny Świat i Wielki Błękit oraz portalom internetowym aktywni.pl, divers24.pl, plywanie.pl, WybierzHobby.pl  i Spearfishing.pl.

 

więcej zdjęć na stronie:http://freediving.bluego.pl/galeria-lista/galeria-photo/iii-zlot-freediverek/